1. Виявляйте свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що Ви любите її завжди, за будь-яких обставин.
  2. Старання дитини обов'язково мають бути визнании. Це сприяє формуванню впевненості в собі і своїх можливостях.
  3. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, а порівнюйте досягнення самої дитини з попередніми її досягненнями.
  4. Дозволяйте дитині виявляти самостійність, не забирайте у неї право на помилку, адже, виправляючи свої помилки, дитина вчиться.
  5. Не критикуйте дитину при свідках.
  6. Аргументуйте свої вимоги та заборони, адже діти чутливі до несправедливості.
  7. Дотримуйтесь до єдності вимог у сім'ї, інакше дитина навчиться пристосовуватись і обманювати.
  8. Ніколи не з'ясовуйте стосунки у присутності дитини та не маніпулюйте дитиною у власних інтересах.
  9. Чітко визначте права та обов'язки дитини у сім'ї.
  10. У спілкуванні з дитиною частіше використовуйте "Я-висловлювання" та уникайте абстрактних висловів.
  11. Пам'ятайте, що дитина - це ваше "дзеркало" і вона на підсвідомому рівні засвоює і копіює ваші моральні норми та правила поведінки.
  12. Розвивайте світогляд дитини, сприяйте розширенню її інтересів.
  13. Завжди будьте уважні до стану здоров'я дитини, коли її щось турбує. Найчастіше -це об'єктивні показники втоми чи перевантаження.
  14. Намагайтесь дивитися на світ очима дитини. Будьте щирими і терпеливими у спілкуванні з нею.